Buďte v obraze

Novinky

Market Report Prosinec - Highlights - Jaké jsou novinky na pražském realitním trhu?

V našem novém formátu market reportů vás budeme informovat jen o těch nejvýraznějších změnách na realitním trhu v Praze! 24. leden 2024

Market Report Listopad - 2023 - Počty poskytnutých hypoték stále rostou!

V minulém market reportu jsme vás informali o nejvyšším počtu poskytnutých hypoték od června roku 2022 a v tomto reportu toto číslo zase o něco vyrostlo! Kromě toho se průměrné nájmy v Praze vyšplhaly na nejvyšší úroveň od začátku jejich sledování v roce 2016.

24. leden 2024

Market Report Říjen - 2023 - Počty poskytnutých hypoték jsou na nejvyšší úrovni od června minulého roku!

Objemy poskytnutých hypoték i jejich počet znovu začínají růst. Za růstem by měl stát fakt, že na českém hypotečním trhu pominul prvotní šok po skokovém zvýšení sazeb a lidé si na jejich výši pomalu zvykají. Zároveň se ale očekává, že by výše sazeb měla v nejbližších letech klesat.

27. listopad 2023

Market report Září - 2023 - Realitní trh se vzpamatovává a objemy poskytnutých hypoték rostou

Realitní trh se pomalu, ale jistě vzpamatovává a projevuje se to například na zvýšeném objemu poskytnutých hypoték. Pokles inflace nadále pokračuje a konečně se její hodnota dostala pod 7 %.

27. říjen 2023

Market report Červenec - 2023 - Průměrná nabídková cena bytů v Praze přesáhla hranici 130 000 Kč/m2 a nájemné stále roste

Realitní trh se opět vzpamatovává a mimo rostoucích cen a nájmů také lehce klesají úrokové sazby hypotečních úvěrů.

16. srpen 2023

Market Report Červen - 2023 - Průměrné nájemné v Praze se vyšplhalo na svůj absolutní vrchol

Představujeme vám Market Report z realitního trhu v Praze za měsíc červen. Kromě rekordně vysokých nájmů se také znovu zvyšují objemy poskytnutých hypoték.

18. červenec 2023

Market Report Květen - 2023 - shrnutí realitního trhu za minulý měsíc

Jako každý měsíc vám přinášíme náš Market Report z oblasti realitního světa v Praze za měsíc květen. Nabídkové ceny nemovitostí v Praze klesly pod hranici 130tisíc korun, ale naopak například průměrné nájmy nebo objemy poskytnutých hypoték rostou.

30. červen 2023

Market Report Duben - 2023 - Průměrné nájemné za m2 v Praze stále roste!

Jako vždy vám přinášíme náš Market Report z oblasti realitního světa v Praze za měsíc Duben. Kromě rekordně vysokých nájmů zase začínají růst také nabídkové ceny nemovitostí, a proto je nejlepší čas na to investovat do nemovitostí.

22. květen 2023

Market Report Březen - 2023 - Nabídkové ceny bytů v Praze přesáhly 130 000 Kč za m2

Kromě nabídkových cen roste také počet poskytovaných hypoték, který dosáhl svého maxima od června minulého roku! 

25. duben 2023

Co je to vlastně ten home staging?

Home staging neboli také styling nemovitosti spočívá zejména v přípravě vaší nemovitosti k její následné prezentaci a prodeji. Jistě jste na internetu viděli fotografie neuklizených nemovitostí nebo naopak nemovitostí zcela prázdných bez vybavení. Home staging může doladit váš interiér k dokonalosti.

17. duben 2023

Market Report Únor - 2023 - Znovu roste objem poskytnutých hypoték

Úrokové sazby mírně klesají a objemy poskytnutých hypoték rostou. Přečtěte si více v našem únorovém market reportu!

21. březen 2023

Market Report Leden - 2023 - Zhodnoťte s námi začátek roku

Připravili jsme pro vás první Market Report tohoto roku. Jedná se o shrnutí realitního dění v Praze za měsíc leden. Podívejte se s námi jak se vyvíjejí ceny nemovitostí či úroků.  

17. únor 2023

Závěrečný Market Report roku 2022 - Market Report prosinec

Připravili jsme si pro vás další Market Report. Tentokrát se jedná o závěrečný report loňského roku a to z měsíce prosince. Podívejte se s námi jak se vyvíjel trh nemovitostí v Praze!

17. leden 2023

Úroková sazba je na nejvyšší hodnotě za posledních 20 let - Market Report za listopad 2022

Ceny hypoték dosahují rekordních čísel. Přečtěte si v našem market reportu za listopad 2022 více o nabídkových cenách, průměrném nájemném či počtu nových hypoték!

10. leden 2023

Zvýšení úrokové sazby na 5,85 % - Market Report za Říjen 2022

Podívejte se s námi na stav trhu za říjen. Kromě rostoucí úrokové sazby také stále roste cena nájemného v Praze. Na druhou stranu nabídkové ceny nemovitostí klesají. Zjistěte více v našem reportu!

14. prosinec 2022

Počty nových hypotečních úvěrů stále klesají - Market Report – září 2022

Meziroční pokles počtu nových hypotečních úvěrů dosáhl 73 %. Podívejte se s námi jak současné světové dění ovlivňuje český trh nemovitostí!

2. listopad 2022

Na co myslet při koupi stavebního pozemku?

Plánujete si v blízké budoucnosti pořizovat stavební pozemek pro výstavbu vlastního domu? Tento způsob získání nemovitosti má svá pro i proti. V našem článku vám pomůžeme s problematikou výběru vlastního pozemku a taky vám řekneme na co si při výběru dát pozor.

12. říjen 2022

Jak ušetřit peníze za energie?

Energie a jejich ceny jsou v současné době velké téma a my jsme si pro vás připravili článek s různými tipy a triky jak snížit vaši spotřebu energie nebo na energii ušetřit.

6. říjen 2022

I přes klesající nabídkové ceny nemovitostí nájmy stále rostou - Market Report - Srpen 2022

Momentální situace na trhu odráží současnou ekonomickou situaci v České republice. Iflance i úrokové sazby stále rostou a počty poskytnutých hypoték jsou několikanásobně menší než minulý rok. Přečtě si více v našem článku!

30. září 2022

Množství poskytnutých hypotečních úvěrů je nejnižší od roku 2016 - Market Report - Červenec 2022

Průměrné nájemné bytů stále roste. Nabídkové ceny bytů se ale téměř nemění a hypoték navíc bylo poskytnuto nejméně za celé měřené období od roku 2016. Přečtěte si více v našem market reportu za červenec roku 2022.

26. srpen 2022

Průměrné nájemné bytů je v Praze nejvyšší od začátku roku 2016 - Market Report - Červen 2022

Máme pro vás nové informace ohledně realitního trhu v Praze za červen 2022. Ponořte se s námi do zajímavých dat o nájemném, prodejních cenách nemovitostí a inflaci!

16. srpen 2022

Inflace a ceny hypoték stále stoupají! Market Report Q2 2022

Inflace stoupá, ceny hypoték stoupají, počty prodaných bytů a počtu poskytnutých hypoték naopak klesají. V našem market reportu za druhé čtvrtletí roku 2022 najdete přesná data týkající se trhu nemovitosti.

19. červenec 2022

Inflace roste - jedním z nejvýznaměji rostoucích oddílů je oddíl stavebních materiálů a prací

Inflace v současné době velice rychle roste. Všechna důležitá data spojená s inflací a realitním trhem můžete najít v našem článku.

9. červenec 2022

Podívejte se s námi na to, jak se vyvíjel realitní trh v prvním čtvrtletí roku 2022! - Market Report Q1 2022

Nabídkové i prodejní ceny stále rostou i přes snížené prodeje, vyšší ceny hypoték a to, že je na realtním trhu nejméně bytů za posledních deset let. 

17. květen 2022

Zhodnoťte s námi závěr roku - Market Report Q4 2021

Bytů k prodeji je na trhu nemovitostí v Praze stále dvakrát méně než před dvěma lety, ale svítá se na lepší zítřky. Počet zahájených staveb rezidenčních projektů roste. Zhodnoťte s námi současnou situaci na trhu nemovitostí! 

29. březen 2022

Jak probíhá odhad ceny vaší nemovitosti?

Většina lidí prodává svou nemovitost jen jednou za život, a proto vám s prodejem rádi pomůžeme. Přesné ocenění tržní ceny nemovitosti se obvykle skládá z několika kroků a v rámci tohoto článku je s vámi projdeme.  

11. únor 2022

Tip na zútulnění domácnosti - Pokojové rostliny

Když se zeptáte designerů ohledně květin, tak vám řeknou, že otázkou není jestli je využít, ale jak je využít správně a efektivně. Květiny ale nejsou jen doplňkem pro interiér, kterému dodávají život a vyplňují prázdná místa, ale pomáhají také duševnímu a fyzickému zdraví obyvatel daného prostoru. 

7. leden 2022

Market Report Q3 - 2021 - Zhodnoťte s námi shrnutí 3. čtvrtletí roku 2021

Ceny za m2 stále rostou a počet nabízených bytů stagnuje. Vidina světlých zítřků je v množství zahájaní staveb developerských projektů. Další zajímavosti a data z realitního trhu za třetí čtvrtletí 2021 naleznete v tomto článku.

30. listopad 2021

Realitní a developerský slovníček

V tomto článku vás budeme postupně informovat o názvosloví v realitní a developerské sféře. Časem se zde objeví termíny jako podlahová plocha, rozdíly mezi dispozicemi, nacenění nemovitosti a mnohé další.

13. říjen 2021

Inflace je nejvyšší za posledních 14 let. Uložte své finance v nemovitostech, aby neztrácely svou hodnotu!

ČSÚ zveřejnil jak se dále zvyšují ceny. Inflace - zvýšení cen - je nyní 4,1%, což je nejvíce od roku 2008. Nyní je proto ideální čas na investice do nemovitostí, jelikož vám nemovitost udrží cenu vašich financí nebo je dokonce zhodnotí!

24. září 2021

Market Report Q2 2021 - Podívejte se s námi na nejnovější report z trhu nemovitostí!

Nabídka nových bytů byla silně podprůměrná - 408 bytů, tj. jen 31 % dlouhodobého průměru a jen 23 % loňské nové nabídky. Poptávka v období květen-červen je v meziročním srovnání prodaných bytů vyšší o téměř 60 %. Za první pololetí roku 2021 bylo prodáno 4 606 bytů. V meziročním srovnání je počet prodaných bytů vyšší o 68 %. Výrazný nárůst nastal u průměrné ceny za m2 volného bytu na trhu v Praze, kdy ve srovnáním s předchozím obdobím cena vzrostla o 4,2 %. V meziročním srovnání však cena vzrostla o 13 %. Aktuální cena za m2 volného bytu na trhu dosahuje 130 600 Kč/m2, kdy byla poprvé překonána hranice 130 tis. Kč/m2.

7. září 2021

Ceny stavebních materiálů výrazně rostou. Výstavby domů se můžou prodražit o miliony korun

Stavební materiály jsou dražší a dražší a jejich ceny se mění každým dnem. Mnoho z vás nás kontaktovalo s dotazem, zda nebudeme zdražovat ceny nemovitosti na našem developerském projektu Bílá Skála a můžeme vás uklidnit, že nebudeme. Přečtěte si jaké jsou detaily zdražování stavebních materiálů v tomto článku.

14. červenec 2021

Sazby České Národní Banky rostou. Nyní je ideální čas na koupi nemovitosti!

Bankovní rada České národní banky ve středu zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25procentního bodu na 0,5 procenta. Měnová politika centrální banky tak podle jejího guvernéra Jiřího Rusnoka vstoupila do fáze zvyšování úrokových sazeb. Lze očekávat, že zvyšování sazeb bude pokračovat i ve druhém pololetí letošního roku, dodal Rusnok. Komerční banky předpokládají, že dojde ke zdražování úvěrů, především hypoték. (Česká televize, 2021)

28. červen 2021

Index nemovitostí - Jak se mění zájem o reality?

Index nemovitostí Seznam Zpráv zobrazuje poptávku po nemovitostech k bydlení na největším českém realitním webu Sreality.cz. Sleduje počet unikátních uživatelů, kteří alespoň jednou za daný týden vyhledali inzerát, jenž se týká nemovitostí na bydlení: na prodej bytů, rodinných domů a stavebních parcel. Číslo vyjadřuje, jak se v procentech meziročně změnil celkový zájem o zmíněné reality. V současné době se N = 1,4. (Seznam Zprávy, 2021)  

14. červen 2021

Banky nestíhají vyřizovat hypoteční úvěry!

Průměrná úroková sazba hypoték podle ukazatele Fincentrum Hypoindex sice dle očekávání pokračuje v růstu, ale ne tak rychlým tempem jako nabídkové sazby v bankách. Zatímco během dubna zvýšila hypoteční sazby většina bank, a to včetně těch největších, a nabídkové sazby se přiblížily 2,5 % p. a., průměrná sazba vzrostla o čtyři bazické body na 1,98 % p. a. (Fincentrum Hypoindex, 2021)

21. květen 2021

Market Report Q1 - 2021 - Zhodnoťte s námi shrnutí 1. čtvrtletí roku 2021

Nový market report shrnuje dění na trhu nemovitostí v Praze za první čtvrtletí v roce 2021. Dozvíte se v něm jak se pohybuje míra nezaměstnatosti, sazba hypotečních úvěrů či počty nabízených bytů a domů na trhu.

17. květen 2021

Tipy na zútulnění domácnosti - Deky a polštáře

Každý někdy zatouží zachumlat se do teplé přikrývky nebo odpočívat zabořený do měkkých polštářů. Je to naše přirozená potřeba prožitku klidu, pohody a pocitu bezpečí, který bychom si rozhodně neměli odpírat. Vyberte si proto útulné a hřejivé deky či plédy do kterých zachumláte sebe i třeba křeslo nebo gauč. Navrch interiér můžete doplnit i vkusnými polštářky, které jsou taková třešnička na dortu.

14. květen 2021

Tip na zútulnění domácnosti - Knihy

Pokud jste vášnivým čtenářem, neschovávejte Vaše knihy po skříňkách, ale vystavte je na údiv světu! Vyskládejte je do polic, nebo na stolky. Srovnejte si je podle velikosti, či barev a uvidíte, jak krásný efekt to udělá. Vaše domácnost bude vypadat velmi útulně, ale také intelektuálně! 

4. květen 2021

Počty volných bytů na trhu pořád klesají

Celkové počty volných bytů v nabídce klesají. Tato změna se týká zejména bytů v novostabách díky obrovské poptávce po nových bytech a zároveň aktuální nízké nabídky. Nižší počty bytů v nabídce byly naposledy v roce 2017.

29. duben 2021

Tip na zútulnění domácnosti - Police

Přinášíme vám další tip na zútulnění vašeho bytu. Dalším tipem na zútulnění jsou police. Podívejte se na zajímavé příklady použití polic v interiérovém designu.

23. duben 2021

Market Report - Q3 2020

Nový market report shrnuje dění na trhu nemovitostí v Praze za třetí čtvrtletí v tomto krušném roce 2020. Dozvíte se v něm jak se pohybuje míra nezaměstnatosti, sazba hypotečních úvěrů či počty nabízených bytů a domů na trhu.

22. prosinec 2020

Naše spřátelená nadace Krása pomoci pořádá online besedu

Nadace Krása pomoci, která již od roku 2008 pomáhá seniorům, pořádá 30. listopadu od 17 hodin livestream besedu na své facebookové stránce.

23. listopad 2020

Market Report - 2Q 2020

Nový Market Report shrnuje dění na pražském trhu nemovitostí v časech koronakrize

8. září 2020

Market Report - 1Q 2020

22. květen 2020

Možné dopady pandemie na realitní trh

Možné krátkodobé a dlouhodobé dopady pandemie na jednotlivé segmenty realitního trhu, dle společnosti Deloitte

14. duben 2020

Prohlídky z pohodlí domova

Projít se po jednotlivých pokojích. Obhlédnout dřevěné podlahy, každý detail obkladů, vybavení. Nasát atmosféru prostoru. Projít se po sousedství. A přitom neodejít od monitoru. Videoprohlídky se stávají novým standardem realitního trhu.        

9. duben 2020

Market Report – 4Q 2019

Přečtěte si naši nejnovější zprávu průzkumu trhu a získejte přehled o aktuálních trendech v Praze

27. březen 2020

Market Report – 3Q 2019

Zabývejte se daty a budete moci realizovat výnosnější obchody.

23. leden 2020

Rozhovor s Romanem Suchomelem

Cesta od komplexních obchodních center k luxusním vilám. Roman stojí v čele designu a výstavby v Exclusive Properties a jeho vysoká odbornost v tomto odvětví jen podtrhuje všestranné zaměření EP na českém realitním trhu. Měli jsme možnost s Romanem probrat jeho profesní zkušenosti a postřehy týkající se výstavby nemovitostí.

19. říjen 2019

Architekt Marco Maio: Mým úkolem je mít otevřené smysly a nechat k sobě promlouvat prostor

Magická práce se světlem. Zdroj inspirace v prostoru. Architektura jako hledání hlubšího přesahu.

16. červenec 2019
Newsletter

Nejnovější nabídkydo Vašeho e-mailu

Každý měsíc Vás budeme informovat o nejnovějších nemovitostech v naší nabídce.