Prodáno - rodinný dům s rozlehlými pozemky v úpatí Orlických hor

22 990 000 Kč

Užitná plocha 520 m², pozemek 86.037 m²

Borová

Je Vašim snem život v absolutním souladu s přírodou na místě, kde se stanete její součástí? Milujete ticho a jediné čím byste se chtěli nechat rušit je zpěv ptáků, šum lesa a stromů? Pak věříme, že Vám učaruje naše nabídka nemovitosti v podhůří Orlických hor, na samotě nedaleko Náchoda stejně tak, jako učarovala nám!
Tato jedinečná nemovitost díky svým dispozicím poskytuje mnoho možností využití. Novému majiteli nabízí dvě samostatné bytové jednotky o dispozicích 5+kk a 3+kk s celkovou užitnou plochou cca 520m2, které mohou nezávisle obývat dvě rodiny. Můžete se sem jezdit rekreovat, můžete zde ekologicky farmařit, můžete zde podnikat a pronajímat samostatnou část nemovitosti anebo tady můžete jen tak v klidu žít s velkou rodinou a každý den na sebe nechat působit léčivou energii přírody, která Vás tady bude obklopovat na každém kroku.
Dům se nachází na samotě a spadá pod obec Borová. Ta je 15km vzdálená od města Náchod a 25km od Vodní nádrže Rozkoš vyhledávaného místa pro rekreaci. Veškerá občanská vybavenost je v dosahu 2km v obci Nový Hrádek (školka, škola, potraviny, pošta, lékaři, restaurace, úřad). Autobusová zastávka je přímo u hranice pozemku a automobilem jste za 15 minut v Náchodě nebo Novém Městě nad Metují a za 1,5 hodiny v Praze
Již při první návštěvě jsme byli doslova okouzleni nemovitostí i samotným místem. Na pozemku o rozloze bezmála 9 ha, z čehož 2,5ha tvoří les a 5 ha louky, najdete vše, co si dovedete představit a budete k životu v přírodě potřebovat – skleník, zahradní domek, hospodářskou budovu a parkoviště pro techniku, garáž s dílnou, kolárnu, kotce pro 3 psy, dětský nadzemní domek, zahradní altán, sad, jezírka a mnoho dalšího. 
Srdce domu, ve kterém se nachází větší z bytových jednotek, kterému dominuje cca 200let starý památný „Horákův jasan“, tvoří velká obytná místnost s kuchyní, s nádhernými akumulačními kachlovými kamny, které se se svými rozvody starají o vytápění celé části domu. Dále je zde 5 pokojů,2 koupelny, 3 toalety, podkrovní sklad a sklep. To vše bylo moderně a ekologicky rekonstruováno v roce 2016. V druhé části domu se nachází menší bytová jednotka s centrální místností s kuchyní a krbovými kamny, v současnosti též využívaná jako ateliér, 2 pokoje, 1 koupelna a 2 toalety. Tato část domu byla opět velmi citlivě s ohledem na ekologii rekonstruována v roce 2020.
Rozsáhlé záhony, políčka, sad a louky poskytují dokonalé podmínky pro ekologické farmaření – pěstování nejrůznějších druhů zeleniny a ovoce. Co si vypěstujete si můžete uskladnit v separátním sklepě s ideálním klimatem pro skladování a zajistíte si tak dostatek vitamínů po celý rok a supermarkety můžete míjet obloukem. Na pozemku jsou připraveny chlívky pro chov drobného domácího zvířectva.  
Pokud toužíte žít v souladu s přírodou, je toto místo ideální pro život právě pro Vás! Budete na „Samotě u lesa“, a přece jen v blízkosti města. Takovou nemovitost najdete na trhu opravdu jen velmi zřídka!

Zastavěná plocha: 1.344m2
Ostatní plocha: 3.119m2
Zahrady a travní porost: 63.787m2
Lesní pozemky: 17.787m2
CELKEM: 86.037m2

Martin Borák

Martin Borák

Senior Sales Manager

+420 606 256 196
borak@ep.cz Nemovitosti v nabídce

Kontaktujte nás

Cena22 990 000 Kč
Užitná plocha520 m²
Zastavěná plocha1.344 m²
Zahrada84.693 m²
Pozemek86.037 m²
Podlaží-
ParkováníAno 3
Balkón-
Terasa-
Sklep30 m²
PENBG - Mimořádně nehospodárná
Referenční číslo116
Newsletter

Nejnovější nabídkydo Vašeho e-mailu

Každý měsíc Vás budeme informovat o nejnovějších nemovitostech v naší nabídce.